Zaznacz stronę

Każdemu z nas doskwierają czasem upalne letnie dni. Kiedy słońce daje się we znaki warto zagwarantować dzieciom odpowiednie warunki do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jednym z lepszych sposobów jest zakup basenu ogrodowego, w którym dziecko chętnie ochłodzi się podczas słonecznych dni.

Najlepsze baseny dla dziecka, które doskonale sprawdzą się w naszym ogrodzie.

Pierwszym na liście rankingu zabawek w kategorii basen jest dmuchany basen, który dostać możemy w różnych rozmiarach, wariantach kolorystycznych oraz w różnych kształtach. Największą popularnością cieszą się baseny dmuchane w kształcie koła, które często widnieją pod nazwą – brodzik. Nie są one wysokie, ani nie zajmują wiele miejsca . Często możemy znaleźć baseny dla dzieci, które wyposażone są w dodatkowe urozmaicenia, takie jak zjeżdżalnie czy małe place zabaw. Będzie to doskonały basen dla dzieci, które szybko nudzą się samym pływaniem.

Drugim na liście jest stelażowy basen do ogrodu. Będzie on idealny w przypadku, gdy posiadamy starsze dzieci, ponieważ jest to zdecydowanie wyższy basen niż wymieniony wcześniej dmuchany basen. Zajmuje on ponadto zdecydowanie więcej miejsca w ogrodzie. Jego wielką zaletą jest to, że całą rodziną możemy się w nim schłodzić, a dzieci mogą swobodnie w nim pływać. Do tego modelu wymagane jest często dokupienie pompy filtrującej.

Trzecim i ostatnim basenem na liście jest basen do ogrodu rozporowy. Jest on, jak model powyżej, przeznaczony dla całej rodziny. Możemy w nim spokojnie pływać ze względu na jego wysokość. Również jak jego poprzednik zajmuje on dość dużo miejsca w ogrodzie i wymaga specjalnego filtra i pompy. Jest on bardzo dobrym wyborem jako basen dla dzieci starszych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze basenu ogrodowego?

Przede wszystkim musimy przeanalizować kto będzie najczęstszym użytkownikiem basenu oraz ile miejsca możemy przeznaczyć na tego rodzaju sprzęt. Pod uwagę należy wziąć również to, że przy większych, bardziej pojemnych basenach będzie konieczne dokupienie dodatkowych urządzeń typu pompa i filtr. Równie ważnym aspektem jest koszt basenu do ogrodu oraz jego utrzymanie. Baseny dmuchane, które są mniejsze niż baseny stelażowe oraz rozporowe, są tańszą opcją i zajmują mniej miejsca. Za to z tych drugich korzystać może swobodnie cała rodzina nie tylko dziecko, są pojemne i zdecydowanie wyższe.