Zaznacz stronę

Wszyscy wiemy, jak ważną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka, pełni zabawa na świeżym powietrzu. By dziecko chętnie wychodziło z domu, warto czas spędzony na zewnątrz uatrakcyjnić. Świetnie sprawdzą się zabawki ogrodowe. Ich wybór jest ogromny. Warto zapoznać się z rankingiem, aby ułatwić sobie to zadanie i wybrać najlepsze zabawki dla dziecka.

Najlepsze zabawki dla dziecka, które warto mieć w ogrodzie

  1. Hamaki ogrodowe. Dla wielu rodziców, to właśnie on jest najlepszą zabawką dla dzieci. Na rynku jest kilka rodzajów tego produktu. Są takie, na których można leżeć, jak i siedzieć. Hamak świetnie sprawdzi się dla dzieci w każdym wieku. Niemowlak chętnie utnie sobie w nim drzemkę razem z mamą, a starsze dzieciaki, mogą korzystać z niego na przeróżne sposoby, według własnych pomysłów i preferencji.
  2. Najlepsze zabawki dla dziecka, to te, które można wykorzystać na wiele sposobów. Takie są np. domki i namioty. Mogą być świetną bazą do zabawy. W upalne dni staną się schronieniem przed słońcem, a w zimniejsze przed wiatrem. Dla maluchów, mogą być indiańskim tipi, sklepem, przedszkolem, statkiem pirackim, czy remizą strażacką. W środku nasza pociecha może schować swoje ulubione zabawki ogrodowe.
  3. Piaskownice. Zabawa w piasku świetnie wspiera rozwój motoryki małej u dzieci. Maluchy uwielbiają aktywności, przy użyciu piasku. Jeżeli dodatkowo, ma do dyspozycji komplet zabawek ogrodowych przeznaczonych do piasku, zabawy nie będzie końca. W piaskownicy można ugotować przepyszny obiad, zrobić zamek dla królewskiej rodziny, czy urządzić przyjęcie urodzinowe.
  4. Huśtanie się to jedna z ulubionych form spędzania czasu przez dzieci. Bujanie uspakaja, a jednocześnie to najlepsza stymulacja zmysłów, jaką możemy zapewnić maluchowi. Dlatego, dobrze będzie, jeśli wśród zabawek  do ogrodu nie zabraknie bujaków.
  5. Jeżeli mamy taką możliwość, warto zorganizować dziecku w ogrodzie własny plac zabaw. Wybierzmy najlepsze zabawki do ogroduwedług aktywności, jakie lubi nasza pociecha. Jeżeli jest miłośnikiem piłki nożnej, możemy kupić mu bramkę z piłką.  Jeśli maluch lubi grać w koszykówkę, możemy wybrać dla niego specjalne kosze, wraz z dedykowaną piłką. Dziecku, które uwielbia być w ruchu, sprawny ogrodową trampolinę.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, przy wyborze akcesoriów ogrodowych

Wybierając zabawki ogrodowe, sprawdźmy, czy są one bezpieczne dla naszego dziecka. Ważne by miały wymagane certyfikaty. Zabawki do ogrodu powinny być dobrane do wieku naszej pociechy. Taka informacja powinna znajdować się na opakowaniu produktu.