Zaznacz stronę

Ranking zabawek ogrodowych dla dzieci oferuje klasyki, które zapewnią aktywną i bezpieczną zabawę w ogrodzie. Przyglądnijmy się najlepszym zabawkom do ogrodu dla różnych grup wiekowych.

Ranking zabawek ogrodowych dla dzieci

Gdy pogoda sprzyja spędzaniu czasu na zewnątrz, dzieci chętnie bawią się na świeżym powietrzu. Warto zadbać, więc o odpowiednie atrakcje, dzięki którym pociecha spędzi aktywnie oraz radośnie czas. Zabawy nie mogą obejść się również bez bezpiecznego użytkowania zabawek. Ranking zabawek ogrodowych pomoże wskazać, które zabawki będą odpowiednie dla Twojego dziecka. W rankingu znajdują się w nim:

  1. Zjeżdżalnie
  2. Piaskownice
  3. Huśtawki
  4. Trampoliny
  5. Dmuchane baseny i zjeżdżalnie wodne

Powyższe zabawki to tak na prawdę klasyki, które od wielu lat cieszą się niezmiennie sporą popularnością wśród dzieci w różnym wieku. W pierwszej kolejności przyglądnijmy się zjeżdżalniom. Ich dobór powinien być odpowiedni do posiadanej powierzchni oraz do wieku dziecka. Wybierając zjeżdżalnie zwróćmy uwagę na jej stabilność oraz maksymalne obciążenie. Dla mniejszych dzieci nie powinna być zbyt stroma.

Kolejna zabawka, czyli piaskownica, to narzędzie pozwalające na kreatywną zabawę z piaskiem. Istnieje wiele rodzajów, tradycyjne, drewniane, plastikowe, z wbudowanymi siedziskami. Kluczowe jest zapewnienie odpowiedniego podłoża.

Zabawki dla różnych grup wiekowych

W naszym rankingu zabawek ogrodowych nie mogło zabraknąć huśtawek. Odpowiedni wybór, który uwzględnia maksymalne obciążenie oraz właściwy montaż huśtawki, pozwala na wiele radości i emocji. Trampolina to świetna zabawka na świeże powietrze, która uwzględnia aktywność fizyczną i rozwój umiejętności motorycznych. Podczas wyboru trampoliny należy zwrócić uwagę na jej średnicę oraz obciążenie. Ważne jest, aby została ona postawiona na płaskim, równym terenie i aby posiadała siatkę ochronną, zabezpieczającą przed wypadnięciem dziecka.

Dmuchane baseny oraz zjeżdżalnie wodne sprawdzą się na pewno idealnie w gorące dni. Zabawa w wodzie przyniesie sporo radości, zwłaszcza młodszym pociechom. Kluczowym czynnikiem jest monitorowanie zabaw w wodzie, regularne czyszczenie, wymiana wody oraz czyszczenie urządzeń m.in. filtrujących.