Zaznacz stronę

Chcesz wykorzystać czas spędzony z dzieckiem w rozwijający i ciekawy dla malucha sposób? Dobrym rozwiązaniem może być sięgnięcie po gry planszowe.

Świetna rozrywka dla całej rodziny

Każdy z nas lubi planszówki. To rodzaj zabawy, na którą nigdy nie jest się za starym. Spędzenie czasu z pociechami na grze jest wspaniałą okazją do zebrania rodziny w jednym miejscu i wspólnej rozmowy w luźnej atmosferze. Gry planszowe często nie mają ograniczeń wiekowych. Są również takie, które przewidują dużą ilość uczestników, w związku z czym do zabawy możemy zaprosić na przykład gości na spotkaniach rodzinnych. To pozwoli dziecku nie nudzić się w towarzystwie dorosłych. Świetną wersją multimedialną gry, która będzie świetnym rozwiązaniem na niedzielne popołudnia jest prawda czy fałsz gra marki dumel.

Co dają dzieciom planszówki

Gry planszowe nie tylko dostarczają rozrywki, ale również wspomagają rozwój dzieci. Oto niektóre z korzyści tej zabawy:

  • zwiększenie refleksu
  • rozwój wyobraźni
  • nauka współzawodnictwa
  • nauka przewidywania i logicznego myślenia
  • nauka przegrywania

Czas spędzony na grze z dzieckiem daje nam możliwość dostrzeżenia zarówno jego mocnych stron, jak i zachowań, nad którymi trzeba jeszcze popracować. W ten sposób maluchy nauczą się, jak reagować w sytuacji zarówno zwycięstwa, jak i porażki. Będą również potrafiły pogratulować innym osobom. Ponadto gry planszowe doskonale wpływają na mózg dziecka, ulepszając jego zdolności strategicznego planowania działań.

Podsumowanie

Wśród zabawek dla dzieci znajdziemy wiele takich, które nadają się jedynie do zabawy w pojedynkę. Gry planszowe to propozycja, która pozwoli spędzić rodzicom więcej czasu z najmłodszymi i rozwinąć ich umiejętności.