Zaznacz stronę

Siedmiolatek często powtarza, że jest „duży”, a zwykłe lalki czy misie go nie zadowalają. Co zatem będzie atrakcyjne dla 1-klasisty?

Zabawki, które polubią siedmioletnie dzieci

  1.  Zabawki edukacyjne – jako, że siedmiolatek rozpoczyna naukę w szkole podstawowej, warto zapewnić mu zabawki edukacyjne. Polecamy na przykład książeczki z łamigłówkami, klocki przypominające figury geometryczne czy 100-elementowe puzzle.
  2. Gry planszowe – w wieku 7 lat, dziecko wchodzi w okres tzw. „starszego dzieciństwa”. Z racji tego, zrozumienie zasad obowiązujących w prostych grach planszowych, przechodzi mu bez problemu. Mogą być to tradycyjne gry takie jak np. chińczyk, ale możemy też sięgnąć po coś bardziej nietypowego.
  3. Zabawki polsko-angielskie – język angielski, jest obowiązkowym językiem obcym w pierwszej klasie. Niektóre dzieci mają problem z zapamiętaniem tak dużej ilości słówek. Dlatego dobrym rozwiązaniem będą zabawki mówiące w języku polskim oraz angielskim.
  4. Zabawki licencyjne – pierwszoklasiści posiadają swoich ulubionych kreskówkowych bohaterów i są z nimi zżyci. Siedmioletnie dziecko na pewno ucieszy się z posiadania figurki Myszki Mickey czy auta z Hot Wheels.

A co jeśli dziecko nie chce zabawki?

Jeśli siedmiolatek, nie jest zbyt zainteresowany zabawkami, dobrą alternatywą jest tablet edukacyjny. Wprowadzają one dziecko w świat elektroniki, a także pobudzają inne obszary mózgu, niż tradycyjne zabawki. Maluch grając w różne gry, uczy się przez zabawę.