Zaznacz stronę

Od małego uczymy dzieci korzystania z różnych, ciekawych zabawek. Aby wspomóc rozwój maluchów na każdym etapie ich życia, warto inwestować w zabawki, które nie tylko zapewnią chwilę rozrywki, ale także nauczą je czegoś nowego. Jakie zabawki więc wybierać? Czym są zabawki edukacyjne? Oto krótki ranking zabawek.

Nauka przez zabawę

Wiele popularnych i znanych zabawek, to zabawki, które uczą dzieci poznawać świat i próbować nowych rzeczy. Należą do nich między innymi:

  • Puzzle – układanki sprawdzą się doskonale zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci, dla maluchów wybrać możemy kilkuelementowe puzzle, a dla starszaków puzzle o wyższym poziomie trudności. Takie zabawi uczą zapamiętywania, umiejętności dopasowania jednej części do drugiej, determinacji i cierpliwości, a także tworzenia całości z małych elementów od podstaw. Dodatkowym atutem jest fakt, że puzzle nie są drogie, a ich zakup to koszt rzędu od kilku do kilkudziesięciu złotych.
  • Domino – popularna gra, którą nie jeden z nas pamięta jeszcze ze swojego dzieciństwa. Obrazkowe domino doskonale sprawdzi się dla najmłodszych dzieci, a tradycyjne, domino z kropkami – dla tych starszych. Domino uczy cierpliwości, dopasowywania par, poznawania nowych liczb i obrazków a także zdrowej rywalizacji i umiejętności odnoszenia zwycięstw i porażek.
  • Gry planszowe – to rozrywka, która nigdy nie wychodzi z mody. Zainteresuje zarówno dzieci jak i ich rodziców, dzięki czemu można spędzić razem więcej czasu – na przykład organizując wieczór gier. Planszowe gry uczą rywalizacji, umiejętności wygrywania oraz przegrywania a także poznawania nowych zasad.
  • Klocki – każde dziecko z całą pewnością posiada ich nie małą kolekcję. Prawda jest taka, że klocki dla dzieci również mają niesamowity wpływ na rozwój maluchów. Wspomagają umiejętność kreatywnego myślenia i konstruowania, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, a także pomagają odkrywać pasje.