Zaznacz stronę

Dwa lata to poważny wiek. Dziecko zaczyna dostrzegać swoją niezależność od rodzica, jednocześnie mocno eksplorując otaczający go świat. Dlatego ważne jest, aby w procesie poznawczym wspierać malucha. Najłatwiej jest to czynić za pomocą zabawek. Jakie zabawki dla dziecka wybrać, by zainteresowały naszą pociechę i jednocześnie były edukacyjne?

Rodzice dwuletniego dziecka, powinni bardzo starannie wybierać zabawki dla swojej pociechy. Powinny być one:

  • edukacyjne,
  • wspierać rozwój
  • wspierać wyobraźnię dziecka
  • zaspokajać jego ciekawość otaczającym światem
  • powinny być bezpieczne i posiadać wszelkie atesty

Ranking zabawek dla dzieci pomoże nam wybrać te najlepsze przeznaczone dla dwulatków.

Ranking zabawek dla 2 latka

Półki sklepowe uginają się od kolorowych zabawek, które zachęcają do zakupu. Możemy przebierać i wybierać w zabawkach z dźwiękiem, zabawkach plastikowych, drewnianych itp. Dobre firmy zabawek dla dzieci prześcigają się w zachwalaniu swoich produktów. Dziecko w wieku dwóch lat zaczyna bawić się bardziej świadomie. Dlatego też zabawki skierowane do tej grupy wiekowej, powinny pozwalać na świetną zabawę i jednocześnie zapewniać rozwój intelektualny i emocjonalny.

Jak poruszać się po sklepach z zabawkami, by wybrać produkt najlepszy dla naszego dziecka? W tym pomoże ranking zabawek. Dziecko w wieku dwóch lat lubi, gdy w zabawie towarzyszą mu rodzice. Choć jest coraz bardziej samodzielne, to zabawa z mamą i tatą jest dla niego bardzo ważna. Czym bawić się z dwulatkiem?

Drewniane zabawki

Zabawki drewniane znane są od wieków i przez wielu ekspertów uznawane za dobre zabawki, które rozwijają zmysły dziecka. Drewniane gry i zabawki opinie mają bardzo dobrą, gdyż pobudzają kreatywność, wyobraźnię. Do tego są ponadczasowe. Z drewnianych klocków można zbudować garaż lub zamek dla lalek, drewniany sorter wpłynie na rozwój motoryki małej i postrzeganie przestrzenne. Zabawki drewniane to nie tylko klocki, ale również wszelkiej maści sortery, warzywa i owoce, zwierzątka, samochodziki, ludziki itp.  Jest w czym wybierać.

Zabawki wspierające motorykę dużą

Zabawki dla 2 latka ranking poleca wybrać takie, które wspierają motoryką dużą, a więc poruszanie się, koordynację ruchową. Maluch w wieku dwóch lat już pewnie chodzi, biega i rozwój tej sfery jest dla niego bardzo ważny. Dwulatki nie potrafią usiedzieć w miejscu, dlatego wszelkie sprzęty wspierające ruch są dla nic atrakcyjne. Tu prym wiodą rowerki biegowe, rowerki trzykołowe, skutery, jeździki, pchacze, hulajnogi, jednym słowem zabawki, które pomagają spożytkować nadmiar energii dwulatków.

Puzzle i układanki

Ranking zabawek 2021 pokazuje, że wśród produktów dla dzieci dwuletnich przeważają wszelkie puzzle i układanki. Rozwijają one inteligencję dziecka, a także ćwiczą jego uważność, umiejętność skupienia czy cierpliwość. Układanki pozwalają również ćwiczyć koordynację ręka – oko – to świetna rozgrzewka przed nauką rysowania. Świetnie na rozwój dziecka wpływają zabawki, które ćwiczą rozpoznawanie kształtów i kolorów.

Zabawki kreatywne

Dwulatki, oprócz nieustannej potrzeby ruchu, ćwiczą także skupienie i koncentrację. Świetnie sprawdzą się tu produkty wspierające prace kreatywne. Ciastolina, piasek kinetyczny, plastelina, modelina czy wszystkie inne masy to zabawki, których opinie zawsze są pozytywne.

Zabawki tematyczne

Dzieci w wieku dwóch lat, lubią bawić się w zabawy tematyczne. Lubią stawać się kucharzem, lekarzem, policjantem, strażakiem. Drewniane kuchnie, plastikowy warsztat z narzędziami czy zestaw lekarza, pomaga maluchom wcielić się w role, a dodatkowo ma wartość edukacyjną.