Zaznacz stronę

Wielu chłopców, na pewnym etapie dzieciństwa, przeżywa fascynację wojskiem. Niektórym pociąg do militariów mija szybko, dla innych staje się hobby na kilka lat, a czasem towarzyszy w dorosłym życiu. Jakkolwiek postąpi nasza pociecha zawsze warto wspierać i inwestować w zainteresowania dzieci. Chcąc mądrze kupować zabawki militarne i nie żałować wydanych pieniędzy dobrze jest skorzystać z rankingu zabawek.

Czym porusza się wojsko

Zabawki wojskowe to najczęściej pojazdy, żołnierzyki oraz broń i inne gadżety. W pierwszej grupie możemy wyszczególnić:

  • czołgi i przeróżne samochody wojskowe,
  • samoloty i helikoptery,
  • statki, w tym lotniskowce i łodzie podwodne.

Środki transportu wojska to najpopularniejsze i jedne z pierwszych, jakie możemy dać dziecku, zabawki militarne. Na rynku dostępne są modele odpowiednie dla mniejszych i większych dzieci, a nawet takie na zdalne sterowanie. Metalowe resoraki na pewno są dużo wytrzymalsze niż plastikowe samochodziki, jednak nie nadają się dla maluchów. Zatem przeszukując ranking zabawek należy wziąć pod uwagę wiek i zdolności motoryczne chłopca.

Coś dla starszych miłośników militariów

Zdecydowanie łatwiej wybrać coś dla starszaka. Oprócz standardowych zabawek wojskowych możemy postawić na gadżety okołowojskowe, np. lornetki, krótkofalówki, tematyczne gry planszowe i książki. Równie ciekawym pomysłem są figurki żołnierzy wraz z namiotami i inną infrastrukturą okopową, pozwalają one na samodzielne stworzenie ogromnych makiet poligonów lub na wspólną zabawę podczas rozgrywania różnych potyczek wojennych.

Strzelamy do celu

Dużym zainteresowaniem spośród zabawek militarnych cieszą się te, które imitują broń. Temat jest jednak dość trudny i wielu rodziców nie zgadza się, aby ich dziecko bawiło się pistoletami wyglądającymi identycznie jak prawdziwe. Na szczęście istnieje wiele strzelb mających bardziej zabawkowy wygląd, np. pistolety i wyrzutnie typu nerf. Pamiętajmy jednak, że każda zabawka, więc zabawki wojskowe również, ma ukrytą wartość wychowawczą i edukacyjną, a strzelanie do celu i umiejętność zachowania się z bronią (nie celowanie do innych ludzi) są cennymi zaletami, które możemy kształtować w naszych dzieciach.