Zaznacz stronę

Świat dwulatka to jeszcze mapa z wieloma nieodkrytymi punktami. Ten wspaniały okres w rozwoju malucha warto wykorzystać, by poszerzać jego horyzonty, zainteresowania i umiejętności. Często zadajemy sobie pytania –  jakie zabawki dla dziecka  będą zarówno kreatywne, bezpieczne i przyniosą całej rodzinie masę frajdy. Przedstawię Wam swój subiektywny ranking zabawek dla młodego odkrywcy.

Zabawki aktywizujące do wykorzystania na świeżym powietrzu

Tak, z pewnością połączenie zabawy i aktywności fizycznej to jest to, co służy świetnie nie tylko naszemu rozwijającemu się maluszkowi, ale przede wszystkim integracji międzypokoleniowej. Wspólne wypady spacery  czy nawet wyjście na zakupy z pewnością staną się dużo przyjemniejsze, gdy nasz dwulatek będzie mógł zabrać ze sobą swój pojazd. Polecam wszelkiego rodzaju rowerki – trzykołowe (z daszkiem, rączką do pchania, w kształcie autka), biegowe (odpowiednie dla dziecka już od 18-tego miesiąca życia) czy inne atrakcyjne pojazdy: motorki, ścigacze, trzykołowego hulajnogi. Dodatkowo wielkim atutem jest to, że wspomagają rozwój dziecka – dużą motorykę i ruch naprzemienny –  tak potrzebny do harmonijnej pracy półkul mózgowych. Takie bezpieczne zabawki uczą zasad poruszania się i spożytkują nadmiar energii naszej pociechy. Przyznam, że ten ostatni czynnik ma ogromną znaczenie, zgodzicie się? Nie zapomnijmy też o zabawkach do piasku: plastikowe autka, traktorki, wiaderka, łopatki i grabki zajmą dziecko na dłuższy czas

Najlepsze zabawki do wykorzystania w domowym zaciszu

A jakie zabawki sprawdzą się w domu? Przypomnijcie sobie własne dzieciństwo (wiem, to było tak…dawno)! Mnie zapadły w pamięć klocki, ,samochodziki i pociągi. Wasze szkraby też właśnie tego potrzebują. Dobre zabawki to takie, którymi dwulatek będzie bawił się sam, z kolegami czy starszym rodzeństwem, ale gwarantuję, że i Wy z chęcią dacie się wciągnąć w budowanie konstrukcji czy tras dla pojazdów. W tej kategorii znajdziemy mnóstwo świetnych ponadczasowych rozwiązań. Dobre firmy zabawek dla dzieci dadzą nam poczucie, że ich produkty są bezpieczne i solidne. W tej kategorii znajdziemy klocki z dużymi elementami –  drewniane komplety, plastikowe zestawy, klocki gumowe czy  związane z bohaterami ulubionych bajek. I oczywiście kolejki, tory, samochodziki, garaże, trasy dla autek – wykonane z przyjaznych trwałych materiałów.

Najlepsze zabawki tematyczne

Powiem Wam w sekrecie, że jako dziecko marzyłem, by być  dorosłym. Wy także… No, no… Dla swojego dwulatka jesteście całym światem, z chęcią będzie Was naśladował. Możecie mu w tym pomóc wyposażając pokój dziecka w odpowiednie akcesoria. Wózek dla lalek i laleczki – to już klasyka, wszelkie akcesoria do pielęgnacji i opieki nad laleczkami: łóżeczka, foteliki do karmienia, nosidełka, nocniczki i wanienki – mnóstwo frajdy i sporo naturalnej nauki. Warsztat drewniany z kombinerkami, młotkiem (a jakże!) i śrubkami – kreatywność waszego dziecka Was zaskoczy. Sklep i artykuły spożywcze – no tak, zakupy lubimy robić codziennie. Ranking zabawek 2021 nie może się też obyć bez tak ponadczasowych rozwiązań jak gry i zabawy tematyczne. Opinie małych użytkowników z pewnością będą pozytywne.

Podsumujmy mój zestaw  – ranking zabawek dla dzieci w wieku dwóch lat:

  1. Rowerki trzykołowe i biegowe oraz hulajnogi.
  2. Pojazdy typu motorek czy autko.
  3. Zabawki do piasku.
  4. Gry i zabawki tematyczne .
  5. Klocki.
  6. Pociągi i autka.

Przy takim zestawie Wasze dzieci będą miały okazję, by mapę swojego świata zapełnić samymi pozytywnymi kolorami. Dobrej zabawy!