Zaznacz stronę

Dzieci coraz częściej spędzają czas przed ekranem smartfona lub tableta. Może mieć to niekorzystny wpływ na ich rozwój, dlatego warto znaleźć alternatywę. Proponujemy zabawki na sterowanie ręką lub pilotem, które gwarantują świetną zabawę na długie godziny. Dodatkowo rozwijają umiejętności takie jak planowanie, przewidywanie i myślenie logiczne. Każdy maluch będzie nimi zachwycony!

Czym się kierować przy wyborze zdalnie sterowanych zabawek?

Kupując zabawkę dla dziecka, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim nie powinna stwarzać zagrożenia – należy sprawdzić, czy zawiera atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Oprócz tego poziom trudności obsługi powinien być dostosowany do wieku pociechy. Na ostateczny wybór mają też wpływ zainteresowania dziecka. Warto je wziąć pod uwagę, aby mieć pewność, że dziecko ucieszy się z prezentu.

 Ranking zabawek popularnych wśród dzieci 

Oferta sklepów zabawkowych jest bardzo bogata – wszędzie można znaleźć zdalnie sterowane zabawki. Z tego powodu może być trudno dokonać odpowiedniego zakupu. Przy podjęciu decyzji można kierować się rankingiem zabawek, który przygotowaliśmy:

  • Terenowe auta. 

Zdalnie sterowane terenowe auta są idealne dla młodszych, jak i starszych dzieci. Dużo frajdy potrafią sprawić również rodzicom, którzy są fanami terenowych aut. Zabawki te potrafią być bardzo dobrze odwzorowane. Niektóre w niemal 100% przypominają prawdziwe modele. Można się nimi bawić nie tylko w domu, ale też na podwórku czy też w parku. 

  • Helikoptery ratownicze.

Popularne zabawki na sterowanie pilotem to helikoptery ratownicze. Są dobrym wyborem dla starszych dzieci, które marzą o sprawdzeniu się w roli ratownika. Są łatwe w obsłudze, dlatego sprawdzą się u początkujących użytkowników. Specjalny system, który sam się kalibruje, odpowiada za stabilność. W zestawie jest pilot, którym w łatwy sposób można zmienić ustawienia lotu. 

  • Ryczący dinozaur. 

Wśród zabawek na sterowanie przyciskami można znaleźć takie, które przedstawiają ciekawe stworzenia, np. dinozaury. Dzięki ruchomym, dźwiękowym i świetlnym elementom dziecko może poczuć się jak w prawdziwym parku jurajskim. Świetna zabawa gwarantowana!