Zaznacz stronę

Kiedy zbliża się roczek naszej pociechy lub wybieramy się na pierwsze urodziny dziecka przyjaciół, musimy pomyśleć o prezencie. Warto poszukać czegoś, co będzie służyło dziecku przez dłuższy czas. Co kupić na taką wyjątkową okazję?

Zabawki na roczek – propozycje prezentów

  1. Jeździki i rowerki biegowe – roczne maluchy potrafią już chodzić i w kolejnych miesiącach zainteresują się jeździkami i rowerkami, na których będą mogły odpychać się nóżkami. Kupując rowerek biegowy, nie zapominajmy jednak o dokupieniu kasku!
  2. Namioty tipi – jeżeli maluch ma wystarczająco dużo miejsca w pokoju, zainwestujmy w tipi, które stanie się kryjówką, miejscem czytania bajek oraz dekoracją wnętrza. Niektóre namioty pokryte są tkaniną wodoodporną, dlatego można używać ich także ogródku, siedząc w nich np. w czasie mżawki.
  3. Figurki zwierzątek – doskonałym pomysłem na roczek mogą być zestawy dużych figurek przedstawiających zwierzęta. Można wykorzystać je do zabawy w domu, piaskownicy, a nawet w wannie.
  4. Kulodromy – zabawki polegające na puszczaniu kulek lub samochodzików, które zsuwają się na dół po kilku zjeżdżalniach to doskonały prezent dla rocznego i trochę starszego dziecka.
  5. Pierwsze kolorowanki – roczne maluchy zaczynają już interesować się pierwszymi pracami plastycznymi, dlatego można im kupić wodne kolorowanki wielokrotnego użytku lub kredki przeznaczone dla małych rączek.

Inne doskonałe zabawki, które sprawdzą się dla roczniaka i zostaną z nim dłużej to:

  • kuchnia do zabawy,
  • zabawkowy warsztat,
  • duże klocki dla dzieci,
  • zestawy LEGO Duplo,
  • puzzle i układanki.

Wybierając się na przyjęcie urodzinowe możemy śmiało zapytać, czego maluch jeszcze nie ma lub co chcieliby otrzymać jego rodzice. Być może kolekcjonują już zwierzątka określonej marki lub mają ulubioną serię książeczek. W ten sposób nasz prezent będzie naprawdę trafiony.