Zaznacz stronę

Dziecko często zaprasza do domu swoje koleżanki i kolegów. Jakie zabawki musimy wybrać, aby dzieci zaczęły bawić się wspólnie i nigdy się nie nudziły?

Zabawy przy jednym stole

Dzieci uwielbiają spędzać czas przy wspólnym stole, nie tylko, gdy jedzą razem posiłki. Najlepiej, gdy kupimy im zabawki rozwijające wyobraźnię. Świetnym wyborem będą puzzle, które pozwolą im współpracować i rozwijają umiejętność logicznego myślenia. Puzzle musimy dostosować do wieku dziecka, bo zestaw 1000 elementów może okazać się dla niego zbyt duży. Nie możemy też przesadzać w drugą stronę i kupić 10-latkowi puzzle z 50 elementami.

Wielką atrakcją dla dzieci są też gry planszowe, do najciekawszych z nich należą:

  • Dobble
  • Mistakos
  • Grzybobranie w Zielonym Gaju
  • Diceland
  • Domino

Nadają się dla dzieci w prawie każdym wieku, dlatego będą to świetne zabawki dla 5-latka, jak i nawet dla 10-latka.

Zabawy na dworze

Najlepsze zabawki nie ograniczają się jedynie do zabaw w domu. Pamiętajmy o małym placu zabaw dla dzieci, gdzie maluchy będą mogły wykorzystać nadmiar energii. Ranking zabawek dla dzieci nie obejdzie się bez huśtawek, drabinek oraz trampolin. Musimy dostosować je jednak do wieku dziecka, bo huśtawka bez zabezpieczeń może się okazać dla 3-latka niebezpieczna.

Dzieci lubią spędzać też czas w specjalnych domkach ogrodowych, które są przeznaczone specjalnie dla najmłodszych. Kupmy duży domek, gdzie nasze pociechy będą mogły zapraszać dużą ilość kolegów. Najlepsze zabawki to takie, które można dzielić razem z przyjaciółmi, dlatego zadbajmy o jak największą przestrzeń dla nich.