Zaznacz stronę

Dzieci w wieku przedszkolnym mają już zwykle całkiem spory zapas różnych zabawek, dlatego z każdym rokiem coraz trudniej kupić ciekawy prezent. Co najlepiej sprawdzi się dla pięciolatka?

Najlepsze zabawki dla pięciolatków

Na 5-te urodziny, Dzień Dziecka lub Boże Narodzenie możemy kupić:

  1. Aparat fotograficzny – na rynku dostępne są kolorowe aparaty przeznaczone specjalnie dla dzieci, które mają wgrane proste gry oraz grafiki uzupełniające fotografie. Co prawda, aparaty tego typu nie wykonują zwykle najwyższej jakości zdjęć, ale wystarczą, by sprawdzić, czy nasz maluch złapał fotograficznego bakcyla. Z wiekiem będziemy mogli zainwestować w lepszy sprzęt!
  2. Zestawy kreatywne – dzieci w wieku 5 lat radzą już sobie z wieloma rodzajami prac plastycznych. Chcąc dalej rozwijać ich motorykę małą, możemy sięgnąć po różnego typu zestawy kreatywne z pomponami, naklejkami lub włóczkami. Inne opcje do zestawy do origami lub dekorowaniem przedmiotów z tektury, jak auta lub całkiem spore domki!
  3. Zabawki sportowe – już od najmłodszych lat warto rozwijać zainteresowanie zdrowym style życia. Dla pięciolatka możemy wybrać zabawki takie, jak ogonki do gry w berka, karty do jogi, hulajnoga lub deski balansujące.
  4. Akcesoria do gotowania – dzieci uwielbiają pomagać w kuchni. W przypadku przedszkolaka czas zastąpić zabawki drewniane lub plastikowe prawdziwymi akcesoriami do wspólnego gotowania. Idealnie sprawdzą się np. małe wałki, foremki do ciasteczek w kształcie dinozaurów lub koron, fartuszki kuchenne oraz kolorowe miski.

Co innego niż zabawka?

5-latkom nie musimy kupować kolejnych puzzli lub klocków! Zabawki edukacyjne możemy czasem zastąpić np. biletami na koncerty, wspólnym wyjściem na przedstawienie albo do kina, a także wycieczkami za miasto lub warsztatami plastycznymi.

Najważniejsza jest dobra zabawa!